vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Mladé volejbalistky obsadily druhé místo na MČR 

Ve dnech 11.-13.5. 2018 s uskutečnilo v Brně Mistrovství České republiky v kategorii starších žákyň. Naše děvčata se na tento turnaj kvalifikovala díky velice dobrým výkonům v Českém poháru, kde však skončila těsně pod stupněm vítězů na 4.místě. Na MČR jsme tedy přijeli s velkým očekáváním a jasným cílem získat medaili.

Celé družstvo ukázalo touhu po vítězství a velkou morální sílu. Po základní části turnaje jsme za sebou měli šest utkání, ve kterých jsme pouze jednou prohráli v rozhodujícím třetím setu. Druhé místo ve skupině pro nás znamenalo, že v semifinále potkáme vítěze druhé skupiny Duklu Liberec, kterou v této sezóně zatím nikdo nedokázal porazit. Již od rána byla v našem družstvu dobrá nálada a cítit velké odhodlání. Utkání s Libercem bylo jak na houpačce. O vítězství rozhodly až vypjaté koncovky a především týmový výkon celého družstva. Velký podíl na vítězství měly střídající hráčky. Za hlasité podpory fandících rodičů jsme zvítězili 2:0 (26:24,26:24). Ve finále nás čekalo silné družstvo Karlových Varů, na které jsme bohužel už nenašli recept k vítězství.

Druhé místo považujeme za velký úspěch, který si děvčata zasloužila celoroční dobrou prací v tréninku a zodpovědným přístupem. Všem hráčkám patří velká pochvala!

Veronika Virtová získala individuální ocenění za nejlépe přihrávající hráčku MČR.

Hráčky:
Švejnohová Lucie, Kornerová Adéla (1.A.)
Virtová Veronika (kvarta)
Svobodová Eva (sekunda)
Hlaváčová Tereza, Krausová Tereza, Boháčková Anička (budoucí studentky SG v příštím roce)

Mgr. Petra Konopíková

© design 2007 Úvodní stránka