vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Obří jazykové pexeso 

Studenti našeho gymnázia využili volných chvilek buď při hodinách výtvarné výchovy nebo cizího jazyka a kreslili kartičky pro jazykové pexeso. Připojili se k celorepublikové akci, kterou pořádá jazyková škola Contexta pod dohledem Agentury Dobrý den Pelhřimov, ve které jde mimo jiné o pokus o vytvoření národního rekordu v počtu kartiček pexesa. Účastnit se mohl naprosto kdokoliv, každý nakreslil do formuláře na kreslení dva stejné obrázky a v kterémkoli jazyce připsal slovo, které obrázek vystihovalo. Motivovaní byli hlavně španělštináři, ale objevila se samozřejmě i spousta slov v angličtině, němčině a ruštině. Našli se i kreativci, kteří namalovali slova v latině či kreolštině.

Z kartiček se pak vytvoří webová aplikace, ve které kartičky budou rozděleny podle jazyků a témat a všichni si budou moci zahrát jazykové pexeso podle svého zájmu. I s vlastními obrázky. Moc se těšíme!

Mgr. J.Frischová, vyučující cizích jazyků

© design 2007 Úvodní stránka