Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Učitelé a zaměstnanci SG
Evropský pohár - Bělehrad
Matějčková bronzová!!!

V Srbsku v Bělehradě se konal Evropský pohár v judu mužů a žen.

Alice Matějčková, loňská absolventka Sportovního gymnázia Plzeň, vybojovala bronzovou medaili v kategorii do 78 kilogramů.

V prvním kole plzeňská závodnice, připravující se nyní v Praze, porazila Kanaďanku Coulombovou, poté domácí Stankovicovou. V semifinále však nestačila na budoucí vítězku Chorvatku Pavicovou. V boji o bronz Markéta nezaváhala a zvítězila nad Chorvatkou Gobecovou.

V Bělehhradě se dařilo dalšímu odchovanci sportovního gymnázia Davidu Pulkrábkovi, který vybojoval stříbro v kategorii do 60 kilogramů.

Turnaje se zúčastnilo 261 závodníků a závodnic z 34 zemí.