vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Mladí judisté o prázdninách nezaháleli 

Mladí judisté o prázdninách nezaháleli. Junioři Klíma, Pešek, Mrázek, Marešová a Paulusová startovali v červenci na silně obsazených evropských pohárech v maďarské Paksi a v Praze, kde P. Marešová obsadila 9. místo a Paulusová vybojovala 3. místo. Na tomto turnaji startovalo 430 juniorů z 39 zemí.

Na tyto soutěže se náš tým připravoval na soustředěních v Praze a v Plzni, kde se v areálu sportovního gymnázia uskutečnil i výcvikový tábor juniorského reprezentačního týmu. Velmi vydatné a kvalitní soustředění, zaměřené na zápasovou přípravu, proběhlo po pražském turnaji v Nymburce za účasti většiny juniorů startujících na turnaji v Praze.

V posledním červencovém týdnu se zúčastnili Šimsa, Šlais a Skalská soustředění výběru starších žáků konaného v Teplicích. Velkým přínosem pro osvojení základů techniky byla instruktáž japonského trenéra Gena Yonegy.

Po krátkém odpočinku nabírali žáci, dorostenci a junioři našeho klubu kondici na soustředění v Prášilech, kde strávili hodně času na kole a v posilovně. Velmi důležitou součástí soustředění bylo i stmelování kolektivu v nádherném prostředí Šumavy.

Velmi kvalitní centrální camp proběhl za účasti 250 vybraných juniorů, dorostenců a starších žáků V Hranicích na Moravě.

Následného vydařeného letního tábora v Moninci se zúčastnilo více jak 120 mladých judistů z našeho klubu.

Prázdninová příprava byla završena poslední srpnový týden v areálu sportovního gymnázia. Kromě našich judistů se campu zúčastnili i někteří mladí judisté z klubů Plzeňského a Jihočeského kraje.

Jiří Dolejš

© design 2007 Úvodní stránka