vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Úspěch na MČR ve sportovním aerobiku, fitness týmech a Aerobic team show 

5. – 7. 10. 2018 se konalo v pražské Areně Sparta Podvinný mlýn Mistrovství České republiky FISAF AEROBIC and FITNESS. Aerobik klub LADY měl zastoupení ve třech kategoriích, a to v jednotlivcích ženy 11-13 let a 14-16 let, a v kategorii Aerobic team show.

Viktorie Hejlová (žákyně primy) startovala tuto sezónu poprvé v I. výkonnostní třídě v kategorii 11-13 let a vyvrcholení sezóny Mistrovství České republiky se jí opravdu vydařilo. Postoupila do semifinále a obsadila krásné 10. místo. V České republice v této kategorii závodí 102 děvčat, 10. místo na MČR je veliký úspěch.

Eliška Pechmannová v kategorii 14-16 let mile překvapila 6. místem nejen sebe, ale i trenérky Terezu a Evu Fajfrlíkovy. Probojovala se přes základní kolo, semifinále až do finále mezi nejlepší šestici závodnic České republiky.

Aerobic team show patří mezi divácky velice atraktivní kategorii. Pohybové skladby team show mají motiv zpracovaný v příběh. Dramatická a divadelní složka včetně kostýmů, hudby, náčiní odpovídají tématu choreografie a tím vším je tato kategorie zajímavá pro oko diváka. Námět skladby dívek z Aerobik klubu LADY Plzeň v kategorii 11 -13 let napovídá sám název „Dana a Emil - olympijská láska“. Děvčata si doběhla přes semifinále do finále pro titul Vícemistra České republiky a do Plzně odváží krásné 2. místo. V tomto týmu soutěží žákyně sportovního gymnázia Viktorie Hejlová, Barbora Hajžmanová a Eva Matějovičová.

O víkendu 13. a 14. 10. 2018 proběhly závody II. výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku a fitness týmech v Plzni v hale TJ Slavoj. Studentky a žákyně Sportovního gymnázia Plzeň též zaznamenaly velké úspěchy:

V kategorii 11-13 let ženy obsadila Eva Matějovičová 1. místo a Barbora Bucháčková 3. místo, v kategorii 14-16 let ženy Kateřina Jiskrová 3. místo a v kategorii fitness aerobik tým 14-16 let Eliška Pechmannová s Kateřinou Jiskrovou 1. místo.

Mgr. Eva Fajfrlíková

© design 2007 Úvodní stránka