vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
SOUTĚŽ ODVÁŽNÝCH STŘEDOŠKOLÁKŮ 

Dne 14.11. 2018 jsme se my, žáci Sportovního gymnázia Plzeň, zúčastnili Soutěže odvážných středoškoláků.Barvy naší školy hájily dva týmy ve složení Štěpán Komzák a Bára Svitáková ze 2.B a Jakub Karlach a David Hradil ze 3.A. Soutěž pořádala organizace Life saving support v Šafránkově pavilonu Lekařské fakulty v Plzni. Pro soutěžící bylo připraveno celkem 12 stanovišť, na každém byla znázorněna krizová situace s potřebou poskytnout první pomoc figurantům. Následovala názorná ukázka, která byla pro nás zpětnou vazbou, jak se v dané situaci správně zachovat, jak postupovat. Mohli jsme se setkat například s inscenovanou autonehodou, dusícím se dítětem, únikem plynu, anafylaktickým šokem, epileptickým záchvatem nebo dokonce se sebevrahem, který chtěl skončit svůj život skokem z okna.

Po soutěžní části pro nás byla připravena přednáška o kynologické jednotce SDH Zbůch. Byli jsme seznámeni s její činností a s prací záchranných psů včetně názorné ukázky vyhledávání pohřešovaných osob. Překvapivě se naše týmy umístily na 8. a 5. místě. Chtěli bychom poděkovat za možnost zkusit si na vlastní kůži stres záchranářů, hlavně všem zúčastněným studentům a dobrovolníkům za skvělou organizaci a ochotu. Naše znalosti se díky této skvělé akci rozšířily a počítáme s účastí i v příštím roce.

Bára Svitáková 2.B

© design 2007 Úvodní stránka