vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Dramatizace pohádek na nižším gymnáziu 
Dramatizace pohádek na nižším gymnáziu

Tradicí Sportovního gymnázia Plzeň jsou vlastní představení každé třídy na nižším gymnáziu. Vystoupení se konala v den předání vysvědčení, tedy 31. ledna 2019. Letošní téma znělo ‘‘Klasická pohádka‘‘. Žáci primy zahráli pohádku Tři bratři, sekunda si připravila Dvanáct měsíčků, tercie Popelku a kvarta Zlatovlásku. Třídy se začaly připravovat na začátku nového roku v hodinách VV a HV (někdy i TV). Ještě týden před interpretací to vypadalo, že ani jedno představení moc dobře nedopadne. Nakonec ale všichni svá vystoupení zvládli výborně, paní učitelky se nestačily divit a porota měla velmi těžký úkol.

Na prvním místě se umístila třída prima. Druhé místo získaly shodně sekunda a kvarta. A tercie si došla pro ocenění za třetí místo.

Pak už si všichni pochutnali na dortech, které dostali jako odměnu. Všechna vystoupení byla zábavná a pěkně zahrána. Žáci se už těší na příští rok.

Anežka Králová (sekunda)


Milé kolegyně a milí kolegové a také milí rodiče,

jestli máte občas pocit, že na nás žáci zkouší nějaké divadýlko, pak vězte: oni skutečně hrát umí! A nejen to, dokážou se naučit spoustu textu, dokážou zpívat, tančit, malovat…Když chtějí :).

Exkurze se nám líbila a už teď se těšíme na další.

Jana Šlajsová
Vyučující VV

© design 2007 Úvodní stránka