vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Plzeň centrem OSN 

Ve dnech 7. 9. - 12. 9. 2012 jsme se zúčastnily projektu plzeňské simulace OSN. První den proběhl na Masarykově gymnáziu, kde nám byl představen program následujících dní a zároveň jsme se začaly poznávat s ostatními studenty, kteří se do Plzně sjeli z celé republiky.

O víkendu nás čekala workshopová část, při které jsme se všichni seznámili s tématy a pravidly jednání. Také jsme si vybírali státy, které budeme zastupovat. My tři děvčata ze sportovního gymnázia jsme si zvolily JAR.

Součástí akce byla i setkání se zajímavými hosty, kteří nám odprezentovali a vysvětlili projekty, o kterých jsme v dalších dnech jednaly. Celá tato část byla pro nás tři velmi náročná, protože většina ostatních studentů se této simulace již účastnila a proto prosadit náš názor proti nim bylo dost obtížné.

V pondělí jsme se všichni přesunuli do sněmovního sálu na plzeňské Radnici. Další dva dny probíhala jednání na Krajském úřadu a Magistrátu města Plzeň.

Závěr a vyhodnocení celé simulace proběhlo ve středu v hotelu Angelo. Tady jsme všechny tři obdržely certifikáty a někteří účastníci i ceny za řešení daných problémů.

Účast v tomto projektu pro nás byla pozitivní zkušeností, proto přemýšlíme, že se příští rok opět podobné akce zúčastníme.

G. Šimlová, B. Judlová, L. Krumposová, 3.B

© design 2007 Úvodní stránka