vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Výstava Bible včera, dnes a zítra 

Ve dnech 27. 9. – 2. 10. 2012 byla v Obvodní knihovně Plzeň-Slovany uspořádána výstava věnovaná vývoji bible s příznačným názvem Bible včera, dnes a zítra.

Naše třída kvinta se této expozice zúčastnila ve čtvrtek 27. 9. 2012. Ve dnech konání výstavy se kromě naší třídy do knihovny vypravili se svými vyučujícími v hodinách českého jazyka ale také žáci z dalších tříd.

Návštěvu výstavy zahájil knihovník, který nás seznámil s historií bible, nejčtenější knihy světa. Dozvěděli jsme se o ní plno nových informací. Viděli jsme různá provedení bible – dětskou, kufříkovou i tzv. „do nepohody“ voděodolnou bibli, bible z 15. století, bibli pro nevidomé, miniaturní bibli určenou pro četbu s mikroskopem.

Po úvodním krátkém výkladu knihovníka jsme si mohli vystavené exponáty prohlédnout. Zúčastnili jsme se i kvízu a úspěšní řešitelé byli odměněni knihou. Důležité je, že jsme se něco nového přiučili a zároveň se i pobavili.

Anna Šilhavá, kvinta

© design 2007 Úvodní stránka