vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Den jazyků na SG 

Středa 26. září 2012, Evropský den jazyků. Pro někoho jen den jako každý jiný, ale co to znamená pro nás, žáky Sportovního gymnázia v Plzni? Především spoustu času věnovaného přípravě, přemýšlení a tvrdé práci. V tento den se totiž na naší škole každoročně odehrává projektový den, kdy každá ze tříd vyššího stupně gymnázia prezentuje originálním způsobem vylosovanou evropskou zemi.

Tento rok došlo k lehčím úpravám, takže se den jazyků nesl v duchu Olympijských her 2012 a účastnili se pouze žáci druhých a třetích ročníků.

Šest tříd, šest významných evropských měst, nespočet neotřelých nápadů, ale pouze jeden jediný vítěz. Porota složená z vyučujících anglického jazyka to opravdu neměla jednoduché. Každý rok se totiž snažíme předčit to, co už tu bylo a vymýšlíme stále nové a nové způsoby, jak dotáhnout naše představení k dokonalosti.

Letos jsme si (my, žáci 3.B) vytáhli Paříž, hlavní město Francie. Zdánlivě jednoduché, že? Ale jak vybrat z nepřeberného množství informací ty nejzajímavější a poskládat je do patnáctiminutového představení tak, aby to mělo hlavu a patu? To už je poněkud obtížnější. Nakonec se ale vše podařilo a naše prezentace, kterou jsme pojali jako promítání dokumentárního filmu ve francouzském kině (samozřejmě s patřičnou výzdobou třídy), sklidila nemalý úspěch. Do programu jsme zařadili důležité momenty z olympijských her v roce 1924, vítězství Lance Armstronga v cyklistické soutěži Tour de France a přehlídku francouzských módních návrhářů. Diváci mohli také vidět pantomimickou scénku či výběr nejlepších hlášek z filmu Rrrrrr doplněný o ukázku uctívání islámu a francouzské hry pétanque. A v neposlední řadě cenzurovaný striptýz a kabaretní vystoupení tanečnic z Moulin Rouge. Celé představení jsme zakončili společným kankánovým číslem všech účinkujících.

A jak to všechno dopadlo? Naše představení Paříže bohužel úplně neodpovídalo tabulkám hodnotících učitelů. A tak jsme se o krásné druhé místo podělili se sextou, která zavedla diváky do olympijského Londýna a na první příčce se umístila septima se svojí prezentací moskevských olympijských her.

Jana Sýkorová, 3. B

© design 2007 Úvodní stránka