vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Den jazyků na SG 

Středa 26. září 2012, Evropský den jazyků. Pro někoho jen den jako každý jiný, ale co to znamená pro nás, žáky Sportovního gymnázia v Plzni? Především spoustu času věnovaného přípravě, přemýšlení a tvrdé práci. V tento den se totiž na naší škole každoročně odehrává projektový den, kdy každá ze tříd vyššího stupně gymnázia prezentuje originálním způsobem vylosovanou evropskou zemi.

Tento rok došlo k lehčím úpravám, takže se den jazyků nesl v duchu Olympijských her 2012 a účastnili se pouze žáci druhých a třetích ročníků.

Šest tříd, šest významných evropských měst, nespočet neotřelých nápadů, ale pouze jeden jediný vítěz. Porota složená z vyučujících anglického jazyka to opravdu neměla jednoduché. Každý rok se totiž snažíme předčit to, co už tu bylo a vymýšlíme stále nové a nové způsoby, jak dotáhnout naše představení k dokonalosti.

Letos jsme si (my, žáci 3.B) vytáhli Paříž, hlavní město Francie. Zdánlivě jednoduché, že? Ale jak vybrat z nepřeberného množství informací ty nejzajímavější a poskládat je do patnáctiminutového představení tak, aby to mělo hlavu a patu? To už je poněkud obtížnější. Nakonec se ale vše podařilo a naše prezentace, kterou jsme pojali jako promítání dokumentárního filmu ve francouzském kině (samozřejmě s patřičnou výzdobou třídy), sklidila nemalý úspěch. Do programu jsme zařadili důležité momenty z olympijských her v roce 1924, vítězství Lance Armstronga v cyklistické soutěži Tour de France a přehlídku francouzských módních návrhářů. Diváci mohli také vidět pantomimickou scénku či výběr nejlepších hlášek z filmu Rrrrrr doplněný o ukázku uctívání islámu a francouzské hry pétanque. A v neposlední řadě cenzurovaný striptýz a kabaretní vystoupení tanečnic z Moulin Rouge. Celé představení jsme zakončili společným kankánovým číslem všech účinkujících.

A jak to všechno dopadlo? Naše představení Paříže bohužel úplně neodpovídalo tabulkám hodnotících učitelů. A tak jsme se o krásné druhé místo podělili se sextou, která zavedla diváky do olympijského Londýna a na první příčce se umístila septima se svojí prezentací moskevských olympijských her.

Jana Sýkorová, 3. B

© design 2007 Úvodní stránka