vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Sekunda v Českém domě hudby 

Ve čtvrtek 13.prosince se naše třída zúčastnila exkurze, jejímž cílem byla stálá expozice Člověk – hudba – nástroj v Českém domě hudby. Protože jsme do Prahy přijeli s velkým časovým náskokem, rozhodli jsme se projít si trasu z nádraží do Újezda pěšky a prohlédnout si některé slavné památky. U Národního divadla jsme si dokonce zopakovali i dávnou historii nejslavnějšího českého divadla, z mostu Legií jsme si prohlédli Karlův most i Střelecký ostrov. Z celé té pěší túry nás však nejvíce zaujalo Muzeum lega na Národní třídě, kolem kterého jsme bohužel jen prošli.

V Českém domě hudby na nás čekal velice milý pán, významný cembalista Petr Šefl, který je nejen vynikající klavírista, ale jak jsme se dověděli, i restaurátor starých klávesových nástrojů. Ten nás provedl celou expozicí, která čítá kromě klávesových nástrojů i ostatní ze symfonického orchestru, včetně různých podob kytar a dechů. Pan Šefl nám kromě zajímavého vyprávění o nástrojích na většinu z nich i zahrál, dokonce dovolil paní učitelce Popovičové se předvést na čtvrttónový klavír.

Prohlídka byla velmi zajímavá, zejména některé bizarní podoby hudebních nástrojů nás nadchly. Rozhodně máme v plánu se do Českého domu hudby ještě někdy vrátit.

Sekunda (+ L.Popovičová, J.Šlajsová)

© design 2007 Úvodní stránka