vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Hezké prázdniny přeje Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy
Nejúspěšnější sportovci SG za rok 2013 
Video prezentace televize ZAK Nejúspěšnější sportovci SG za rok 2013 - fotogalerie

Vyšší gymnázium:

Radek Šlouf rychlostní kanoistika   reprezentant ČR
  MS senioři (Německo, Duisburg) 13.,14. m K2 500m, 1000m
  ME U23 (Polsko, Poznaň) 4.m, 7.m K4 1000m, K2 500m
  MČR muži 3x 1.m K2 (500, 1000, 2000)
       
Jaroslav Snášel dráhová cyklistika   reprezentant ČR
  MSJ (Skotsko, Glasgow) 2.m, 9.m keirin, sprint
  MEJ 2x 8.m sprint, keirin
  MČR jun. 3x 1. m, 1x 2.m keirin, team sprint, sprint
  Český rekord na 200m s letmým startem na otevřené dráze (10,71s)    
       
David Pulkrábek judo   reprezentant ČR
  ME senioři (Maďarsko) 1. kolo
  SP muži (Polsko) 9.m
  MČR jun 1.m  
       
Sabina Merklová judo   reprezentantka ČR
  MS dorostu (USA, Miami) 9.m  
  ME dorostu (Estonsko, Talin) 9.m  
  EYOF (Nizozemí, Utrecht) 9.m  
  MČR žen. 3.m  
  MČR dor. 1.m  
       
Jiří Louda badminton   reprezentant ČR
  MSJ (Thajsko,Bangkok) 23.m, 2.kolo družstva, mix
  MČR jun. 2.m,3.m mix, singl
  MT 19, (Chorvatsko) 2.m mix
       
Petr Běžel karting - motokáry   reprezentant ČR
  MS (USA, New Orleans) 7.m  
  ME (Begie,Itálie,VB, Francie) 9.m 4 závody
  MČR 1.m 6 závody
       
Martin Havlík sportovní střelba   reprezentant ČR
  MEJ (Dánsko, Kodaň) účast vzduchová puška 60 ran
  MZ GP Plzeň 3.m  
  Hopes (závod OH nadějí) 10.m  
  Český pohár juniorů 1.m vzduchová puška 60 ran
  Finále Českého poháru 3.m libovolná malorážka
       
Martin David basketbal   reprezentant ČR
  ME U16 Div.B (Bosna a Herc., Sarajevo) 5.m  
  Extraliga U19 (Lokomotiva Plzeň) 4.m  
       
Barbora Ciprová moderní pětiboj   reprezentantka ČR
  MEJ (Rusko, Petrohrad) účast
  Závod OH nadějí (Maďarsko) 5.m  
  Czech Open MMČR „19“
(6 států)
6.m  
       
David Tolar biatlon, letní biatlon   reprezentant ČR
  MSJ (Itálie, Forni Avoltri) 12.,15.m letní biatlon
  MČR jun 1.,2.m letní biatlon
  EYOWF (Rumunsko) účast biatlon
       
Eliška Šibrová házená   reprezentantka ČR
  ME (U19) (Dánsko, Sanderborg) 14.m
  1. liga dor.  
       
Veronika Vlčková silniční cyklistika, triatlon   reprezentantka ČR
  MEJ (ČR, Olomouc) 20.m závod s hromadným startem
  Olympiáda dětí a mládeže 2.m triatlon
       
Kateřina Svitková fotbal, futsal   reprezentantka ČR
  ME (U17) 8.m
  Kval. ME (U19) postup do II.fáze  
  Kval. MS žen  
  1. liga žen FC Victoria 3.m
  Anketa FAČR „Talent roku“ 2.m
       
Dominika Zachová
Karolína Smolová
házená   reprezentantky ČR
  ME dorostu (Polsko, Gdaňsk) 14.m
       
Martin Šimáček plavání   reprezentant ČR
  EYOF (Nizozemí, Utrecht) 11., 13.m 4x 100m VZP, 400m VZP
  2x MU „17“, (10 a 3 státy) 2x 2.m, 3., 4.m 200m VZP, 400m VZP  
  MČR dor. 5x 1.m, 2x 2.m  
       
Alice Matějčková judo   reprezentantka ČR
  MČR žen 2.m
  MČR dor. 1.m  
  MT dor. (Ukrajina) 3.m  
       
Pavel Olič atletika   reprezentant ČR
  MU „19“ (5 států)
  MČR jun 2x 1.m 3000m př., 5000m
       
Nikola Schweinerová tenis   reprezentantka ČR
  MČR žen 2.m dvouhra
  Mezinárodní turnaj žen (Řecko) 1.m čtyřhra
  Bundesliga (DE,Regensburg) 3.m  
       
Martin Pivoňka atletika   reprezentant ČR
  MU „17“ (4 státy)
  MČR dor 1.m, 2.m, 3.m 800m, 800m hala, 4x 400m
       
Daniel Uher judo   reprezentant ČR
  MČR dor. 1.m
  EP dor (Německo, Brémy) 9.m  
  MT dor. (Ukrajina) 3.m  
       
Dominik Polcar plavání   reprezentant ČR
  MU „17“ (3 státy) 4.m
  MČR dor 1.m, 2x 2.m 1400, 800, 400 VZ
       
Jan Marek judo   reprezentant ČR
  EYOF (Nfizozemí, Utrecht) účast
  EP dor účast  
       
Petr Dvořák plavání   reprezentant ČR
  Mezinárodní maraton (Srbsko) 6.m 19 km
  MČR dor 1.m 10 km
       
Barbora Štolková plavání   reprezentantka ČR
  Evropský pohár (Nizozemí) 20.m dálkové plavání
       

Nižší gymnázium:

Veronika Galušková házená   reprezentantka ČR
  ME dorostu 17 (Polsko, Gdaňsk) 19.m  
  Olympiáda dětí a mládeže 2.m  
  1. liga dorostu (ČR+Slovensko) 2.m  
       
Kristýna Kališová lukostřelba   reprezentantka ČR
  MČR staršího žactva 2x 1.m, 3x 2.m terénní a terčová lukostřelba
       
Jan Louda badminton   reprezentant ČR
  MČR st. žactva 2x 1.m singl, mix
  MČR dor 3.m debl
  MM Slovenska „19“ 3.m mix
  MT „15“ (Německo) 1.m debl
  MT „15“ (Švýcarsko) 1.m, 2.m debl, singl
       
Anna Schröterová sportovní gymnastika   reprezentantka ČR
  MZ Berlín Cup 3.m  
  MČR 2.m  
       
Nicole Šmídová
Natalie Šmídová
volejbal   reprezentantky ČR
  Turnaj OH nadějí kad. (Maďarsko) 1.m
  Olympiáda dětí a mládeže 3.m  
  Extraliga kad. 4.m
       
© design 2007 Úvodní stránka