vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Nejlepší sportovci města Plzně - žáci SG 
Nejlepší sportovci Plzně v žactvu a dorostu jsou žáci Sportovního
gymnázia Plzeň Tomáš Chocholatý a Kateřina Skypalová

Sportovcem Plzně 2017 v kategorii staršího žactva se stal plavec Tomáš Chocholatý, kategorii dorostu kraluje atletka Kateřina Skypalová. Vyhlášení prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň.

Kategorii staršího žactva ovládl plavec PK Slavia VŠ Plzeň Tomáš Chocholatý. K triumfu mu pomohla medailová sklizeň z Olympiády dětí a mládeže v Brně, stejně jako bohatá medailová sbírka z republikových šampionátů.

Dalšími oceněnými z řad žáků naší školy v kategorii staršího žactva byli Martin Kočandrle (běh na lyžích), Filip Matějovič (triatlon), Barbara Píchalová (atletika) a Michaela Štěrbová (moderní pětiboj).

Na trůn určený pro Sportovce Plzně 2017 v kategorii dorostu usedla atletka Kateřina Skypalová. V loňském roce získala plzeňská kladivářka titul na ME juniorů, ovládla domácí šampionát dorostu, do 22 let i dospělých.

V kategorii dorostu byli oceněni také Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Ondřej Gemov (plavání), Jan Hašek (MTBO, LOB), Jan Louda (badminton) a Kristýna Štemberová (plavání).

Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže byla za skloubení sportovních a studijních výsledků udělena také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Její držitelkou se stala studentka Sportovního gymnázia Plzeň Eliška Fajfrlíková.

Naši žáci byli i členy oceněných týmů, za všechny zmiňme naše hokejisty, loňské mistry republiky v kategoriích dorostu a juniorů.

Ocenění pro plzeňskou Trenérku roku mládeže převzala Lucie Plašilová, která v úzké spolupráci se Sportovním gymnáziem připravovala v loňském roce vítězku kategorie dorostu Katku Skypalovou. Do nejužší nominace nejlepších trenérů loňského roku byl vybrán i Mgr. Jakub Ryba, trenér atletiky na naší škole.

Všem oceněným děkujeme a gratulujeme!!!

Mgr. Lukáš Lintimer

Nejlepší sportovci města Plzně za rok 2016
Nejlepší sportovci města Plzně za rok 2015
Nejlepší sportovci města Plzně za rok 2014
Nejlepší sportovci města Plzně za rok 2013
Nejlepší sportovci města Plzně za rok 2012
© design 2007 Úvodní stránka