Úvod > Aktuality > Extraliga U22

Extraliga U22

Volejbal Plzeň – VK Dukla Liberec 0:3 (12:25, 17:25, 23:25)

Volejbal Plzeň – Volejbal Přerov 3:2 (25:11, 19:25, 18:25, 25:13, 15:7)

Naše první soutěžní utkání nám do začátku soutěže nalosovalo dva soupeře, které jsme v loňské sezóně nedokázali ani v jedné ze vzájemných konfrontací porazit. Zápas s Libercem, který je jedním z favoritů na celkové vítězství, nezačal úplně dobře, velmi špatně jsme útočili a nedokázali jsme ubránit aktuální libereckou převahu ve všech činnostech. Od poloviny druhého setu začala více fungovat souhra starších a mladších děvčat, z čehož se vyklubalo slibné vedení 20:16 ve třetím setu. Toto jsme bohužel také vlastními chybami nedokázali dotáhnout do konce a i přes zlepšený výkon v druhé polovině zápasu odcházíme s porážkou 0:3.

Na Přerov jsme byli výrazně lépe připraveni, dokázali jsme držet taktické pokyny a v prvním setu především zásluhou dobrého servisu a kvalitní obrany jsme soupeři nedali šanci. Od druhého setu jsme soupeři darovali spoustu bodů vlastními chybami. Přerov tlačil servisem     a my se nedokázali prosadit v útočné fázi. Další dva sety už byly plně v naší režii, kdy jsme se vrátili k dodržování taktických pokynů

David Konečný (trenér): Každý vstup do soutěže bývá těžký a ani tentokrát tomu nebylo jinak. V zápase s Libercem jsme se trošku hledali, avšak postupně se náš výkon zlepšoval. Proti Přerovu jsme velmi dobře servírovali a následně kvalitně bránili. Jsem rád, že jsme proti tomuto soupeři dokázali konečně aplikovat taktické pokyny, což vedlo k zaslouženému vítězství.

Veronika Vítová (kapitánka): Líbilo se mi, že po prohraném setu s Libercem jsme se spoluhráčkami neztratily naději a neodevzdaly celý zápas. V prvním zápase jsme měly velmi dobrý příjem doprovázený obranou v poli. Jediné, na čem jsme se nemohly chytit, byl útok. Do druhého zápasu proti Přerovu jsme nastoupily s čistou hlavou a hned první set jsme vyhrály. Ani v tomto zápase jsme se nezalekly následující prohry dvou setů a ještě jsme zabraly, což se nám vyplatilo výhrou v tiebreaku 3:2.

Hráčky SG: Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Lucie Vávrová, Emma Theierová, Veronika Vítová, Eliška Votýpková, Adéla Machová, Emma Balášová.