Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vítězství v juniorském maratonu

Vítězství v juniorském maratonu

Dne 9. 4. jsme se zúčastnili semifinálového kola Juniorského maratonu pro Plzeňský kraj.

Naše družstvo Sportovního gymnázia Plzeň běželo ve složení 7 atletů a 3 běžkařů. Konkrétně jimi byli Jan Vosejpka, Martin Vlček, Nikola Vimmerová, Jan Pergler, Kateřina Sedláčková, Adam Horník, Tereza Sekyrová, Martin Kočandrle, Philippe Carpentier a Jakub Karlach.

Nejrychlejšího času týmu i celého závodu na distanci 4,2 km dosáhl Martin Kočandrle (14:05 min). Druhým a třetím nejlepším časem se můžou pyšnit Philippe Carpentier (14:16 min) a Jakub Karlach (14:18 min). Mezi dívkami si nejlépe vedla Kateřina Sedláčková (16:44 min), když se umístila jako 2. nejrychlejší z celého závodu. 3. místo vybojovala Tereza Sekyrová (16:51 min) a celkově 5. skončila Nikola Vimmerová (17:07 min).

Jako týmu se nám podařilo dosáhnout skvělého času - 2:32:34 hod. Znamená to pro nás 1. místo s náskokem více než 13 minut, nový školní a krajský rekord a hlavně postup do finále Juniorského maratonu 2019 konaného v Praze v rámci Volkswagen Maratonu Praha 5. května 2019.