vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Dny vědy a techniky ZČU 

Fyzika na vlastní kůži v podání 3.A

V pátek 13. 9. třída 3. A vyrazila na Náměstí Republiky ... více

Dne 13. 9. 2013 se naše třída 1.B zúčastnila Dnů vědy a techniky ZČU.

Naším cílem byla stanoviště jednotlivých technických organizací, škol středních i vysokých, dětských organizací atd., která byla instalována na náměstí Republiky, u muzea a u studijní a vědecké knihovny.

Před samotnou návštěvou nás vyučující fyziky Mgr. Marie Mašková pověřila následujícím úkolem: vytvořit dvoj až tříčlenné hlídky a ze seznamu jednotlivých stanovišť si vybrat tři dle našeho zájmu. Z našeho pozorování pak zpracovat referát, prezentaci nebo vyrobit pomůcku.

Nabídka technických problémů a jejich řešení byla velmi pestrá a mohli jsme získat odpověď na zajímavé otázky jako např. jak vyrobit elektřinu vlastní silou, jak ohřát vodu bez vařiče, jak jezdí koloběžka na solární pohon, jak nás klamou naše oči, jak je možné, že nespadne most, jak vypadá přenosová soustava a mnoho dalšího.

Žáci z 1.B

© design 2007 Úvodní stránka