vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Exkurze Andy Warhol 

Ve středu 19. 11. 2014 navštívila naše třída výstavu světoznámého amerického malíře, grafika a filmového tvůrce Andyho Warhola na Staroměstském náměstí v Praze.

Cesta vlakem byla sice delší a počasí nám moc nepřálo, ale to nám nemohlo zkazit požitek z výstavy. Mohli jsme si prohlédnout známé obrazy Marilyn Monroe hned v několika barevných kombinacích nebo obrazy americké polévky Campbells, kterými se Warhol proslavil. Také zde byly vystaveny portréty slavných osobností, například Paula Jenkinse nebo Carolina Herrera. Další část expozice obsahovala Warholovu producentskou tvorbu, do které neodmyslitelně patří skupina The Velvet Underground a její album s výrazně žlutým banánem nebo skupina The Rolling Stones a vyplazený jazyk a mnoho dalších skupin i zpěváků, kterým Andy Warhol navrhl obal desky či cédéčka. Součástí výstavy byla i dílna, ve které jsme viděli, jak Andy Warhol dělal své obrazy pomocí sítotisku. V prvním patře muzea byl malý obchůdek se suvenýry a mnozí z nás si alespoň pohled či „placku“ zakoupili.

Po rychlém obědě jsme se odebrali na vlak zpět do Plzně. Myslím, že každý si z tohoto dne něco odnesl, ať už suvenýr nebo neobyčejný zážitek.

K. Beránková, S. Sumegová, 2. A

© design 2007 Úvodní stránka