vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Sekunda na výstavě karikatury 

Naše třída se nedávno vydala do Západočeské galerie v Plzni na výstavu Karikatura a její příbuzní v 19. století. Doprovázela nás naše paní učitelka na výtvarnou výchovu Mgr. Jana Šlajsová.

Program si pro nás připravily studentky výtvarného umění, které nám vysvětlily, co vlastně karikatura je. Celou dobu jsme plnili ve skupinkách různé úkoly: vytvářeli komiks, hledali mezi vystavenými obrazy různé typy a využití karikatur (politické, ty, co vyjadřovaly emoce, plakáty, časopisy...), vytvářeli titulní stránku časopisu formou koláže. Sami jsme nacházeli rozdíly mezi karikaturou 19. století a tou současnou. Byla to pro nás příjemná zábava a naše díla byla studentkami oceněna.

Výstavu jsme si užili, dozvěděli jsme se mnoho nových informací a hlavně si zpestřili jeden z posledních týdnů před vánočními prázdninami.

Hana Malánová, sekunda

© design 2007 Úvodní stránka