vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Velký úspěch žákyň septimy v soutěži Enersol 

A protože to víme, pustili jsme se do práce. Přihlásili jsme dva pracovní týmy do projektu ENERSOL 2015, který je zaměřen na energetické úspory, obnovitelné zdroje a snižování vlivu energetiky na životní prostředí. Letos se konal již jedenáctý ročník.

Tým ve složení Lenka Hanzlíčková, Katka Sosnová a Martin Pivoňka z 3. A se ve své práci „Energie jinak aneb využíváme dary Země“ zaměřil právě na obnovitelné zdroje.

Druhý tým ve složení Johanka Petrželková, Adela Böhmová ze septimy a Lucka Křížová z 3. B zaujala naše nejbližší hvězda a vypracoval práci s názvem „Síla Slunce“.

Obě práce ovládly krajskou přehlídku, která se konala 5. března 2015 v Plzni. V sekci propagace se umístily na druhém a prvním místě!

Tím ovšem vše nekončilo. „Síla Slunce“ si vybojovala postup do celostátního kola. Tam náš kraj reprezentovala ve dnech 19. a 20. března 2015 v Mohelnici na Moravě. Práci obhajovaly studentky Johanka Petrželková a Adela Böhmová. Zvládly to a umístily se na 7. místě. Už teď víme, že příště se pokusíme dostat se ještě výš….

Mgr. Jitka Krýslová, vedoucí prací

© design 2007 Úvodní stránka