vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Atleti SG oceněni na Plzeňské radnici 

Dominantní zastoupení mělo naše gymnázium na pátečním vyhlášení nejlepších atletů Plzeňského kraje za rok 2015. Vyhlášení se konalo v nádherných prostorách renesanční síně Plzeňské radnice. Veliké pocty se z rukou ředitele Českého atletického svazu a trojnásobného olympionika pana Tomáše Janků dostalo hned sedmičce našich žáků.

V kategorii dorostu byla na třetím místě oceněna stříbrná štafeta 4x 400m z MČR s Lindou Suchou (tercie), Luckou Hřebíkovou a Sárou Heroldovou (obě 3. A) v sestavě. Druhé místo v této kategorii patří čtvrtkařce a halové mistryni republiky Tereze Jonášové (3. B) a nejlepší dorostenkou v kraji byla atletickými odborníky zvolena kladivářka a republiková šampiónka Kateřina Skýpalová (2. A).

Také v juniorské kategorii jsme měli silné zastoupení. Stříbrná pozice patří výškařské mistryni republiky Denise Majerové (3. A) a vítězství v kategorii si odnesl Josef Šimsa, náš loňský maturant a mistr republiky v běhu na 1500 metrů.

V nominaci krajského svazu na ocenění se dále objevili Sára Čelišová, Linda Hettlerová (žactvo) a Martin Pivoňka (junioři).

Všem oceněným gratulujeme!

Mgr. Lukáš Lintimer, vedoucí trenér SG Plzeň

© design 2007 Úvodní stránka