vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Kladivářka Katka Skypalová je atletickou mistryní Evropy juniorů do 20 let 

Hned čtyřnásobné!!! zastoupení mělo naše gymnázium na mistrovství Evropy U20 v atletice, které hostilo koncem července 2017 italské Grosseto.

Fantastického úspěchu dosáhla kladivářka Katka Skypalová, která po loňském triumfu na Evropském šampionátu sedmnáctiletých dokázala letos zvítězit i mezi juniorkami. Dle slov trenérky Lucie Plašilové prošla Kačka celou soutěží zkušeně a její vítězství bylo přesvědčivé a zasloužené. Potvrdila jím rovněž své letošní vedoucí postavení v evropských tabulkách. Zlatý výkon Kačky měřil 64,78m.

Čtvrtkař Jan Peták si nejprve vyzkoušel atmosféru šampionátu v rozběhu čtyřstovky, ve kterém však i dle slov trenéra Petra Konopa přepálil začátek a postup mu unikl. Skvěle však Honza běžel štafetu 4x400m a svým výkonem pomohl ke zisku krásného 7. místa.

Tyčkařka Tereza Schejbalová, věkem ještě dorostenka, skočila v kvalifikaci 390cm a tato výška stačila Terce na konečné 17. místo.

Letošní maturantka Tereza Jonášová v rozběhu na 400m překážek předvedla výkon 60,88s který jí v celkovém součtu přisoudil 18. pozici.

Všem našim reprezentantům patří veliké poděkování a především Katce pak obrovská gratulace!!!

Mgr. Lukáš Lintimer

© design 2007 Úvodní stránka