vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Hezké prožití prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy
Kladivářka Katka Skypalová je atletickou mistryní Evropy juniorů do 20 let 

Hned čtyřnásobné!!! zastoupení mělo naše gymnázium na mistrovství Evropy U20 v atletice, které hostilo koncem července 2017 italské Grosseto.

Fantastického úspěchu dosáhla kladivářka Katka Skypalová, která po loňském triumfu na Evropském šampionátu sedmnáctiletých dokázala letos zvítězit i mezi juniorkami. Dle slov trenérky Lucie Plašilové prošla Kačka celou soutěží zkušeně a její vítězství bylo přesvědčivé a zasloužené. Potvrdila jím rovněž své letošní vedoucí postavení v evropských tabulkách. Zlatý výkon Kačky měřil 64,78m.

Čtvrtkař Jan Peták si nejprve vyzkoušel atmosféru šampionátu v rozběhu čtyřstovky, ve kterém však i dle slov trenéra Petra Konopa přepálil začátek a postup mu unikl. Skvěle však Honza běžel štafetu 4x400m a svým výkonem pomohl ke zisku krásného 7. místa.

Tyčkařka Tereza Schejbalová, věkem ještě dorostenka, skočila v kvalifikaci 390cm a tato výška stačila Terce na konečné 17. místo.

Letošní maturantka Tereza Jonášová v rozběhu na 400m překážek předvedla výkon 60,88s který jí v celkovém součtu přisoudil 18. pozici.

Všem našim reprezentantům patří veliké poděkování a především Katce pak obrovská gratulace!!!

Mgr. Lukáš Lintimer

© design 2007 Úvodní stránka