vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Ohlédnutí za „Holandskou mozaikou 2018“ 

Voňavý Aalsmer s největší květinovou aukcí na světě, přístav Rotterdam jako na dlani z vyhlídkové věže Euromast, půvabný Delft světově proslulý výrobou modrobílé keramiky známé jako delfská fajáns, královský Haag a park Madurodam s miniaturními modely nizozemských pamětihodností, také Scheveningen – předměstí Haagu, dnes luxusní přímořské lázně, samozřejmě Alkmaar s nezapomenutelnou aukcí sýrů, Zaanse Schans – skanzen s větrnými mlýny, výrobou dřeváků a ochutnávkou sýrů, Amsterdam se statisíci bicyklů a tulipánů, stovkami grachtů, desítkami muzeí a hlavně specifickou pohodovou atmosférou…, to je jen neúplný výčet míst a zážitků z naší jazykově-poznávací exkurze do Holandska ve dnech 28.5. – 2.6. 2018.

Nelze nezmínit krásné počasí, příjemné hotelové ubytování s dokonalou snídaní i večeří a hlavně skupinu 46 studentů naší školy, kteří byli po celou dobu zájezdu milí, ochotní, slušní, se zájmem o vše nové. S radostí vyřizuji velkou pochvalu majitelky hotelu i manažera restaurace za příkladné chování a nadstandardní jazykové vybavení v porovnání se studenty z ostatních zemí.

A co na naši „expedici“ za poznáním další evropské země říkali sami účastníci? Zde je několik z mnoha pozitivních ohlasů, které jsou pro nás, pedagogy, největší odměnou:

  • Tento výlet do země květin, sýrů a kanálů předčil má očekávání, která byla už tak dost vysoká. Jsem moc rád za možnost poznat tento kus světa.
  • Tento zájezd byl opravdu parádní! Přátelská atmosféra, krása květin, vůně sýrů….vše nás ohromilo.
  • Nechce se nám vůbec domů, děkujeme za krásný zážitek, moc jsme si to s vámi užily.
  • Holandsko odteď v mém srdci napořád.
  • Chtěly bychom vám poděkovat za tento pobyt v Holandsku. Odvážíme si suvenýry, ale hlavně dokonalé zážitky. K těm samozřejmě přispěl ochotný přístup vás všech.
  • Moc díky za skvělý výlet do tak nádherné země. Moc se nám líbil celý program a jsme rády, že jsme byly součástí tak skvělé „rodiny“.

Mgr.Petra Prunerová – organizátorka a vedoucí exkurze
Mgr. Jana Čechurová – pedagogický dohled
Mgr. Štěpánka Krebsová - pedagogický dohled

© design 2007 Úvodní stránka