vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Setkání s olympioniky 

V pondělí 8. 10. 2012 navštívilo naši školu, Sportovní gymnázium, Táborská 28, Plzeň několik úspěšných sportovců a reprezentantů České republiky, účastníků Letních olympijských her 2012 v Londýně. Nechyběli mezi nimi ani bývalí žáci a dnes již absolventi našeho gymnázia. Ve škole jsme pro ně připravili malé překvapení – Den otevřených dveří pro olympioniky.

Zavítali mezi nás triatlonista Přemysl Švarc, střelec Václav Haman, běžkyně Ivana Sekyrová, finalistka olympijského finále ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková a tenistka Andrea Hlaváčková, stříbrná medailistka tenisové čtyřhry žen, která nám přinesla ukázat i cenný kov. Mezi hosty – olympioniky seděl i náš současný spolužák ze třídy Oktáva Jáchym Wiesner, dvojnásobný mistr světa v kick-boxu.

Během besedy nám reprezentanti popsali atmosféru olympijských her a odpověděli na naše zvídavé dotazy.

Z pohledu studentky mohu říci, že setkání s úspěšnými sportovci pro nás bylo přínosné, protože kdo jiný by měl být důkazem toho, že vrcholový sport lze skloubit s úspěšným gymnaziálním studiem.

Barbora Nová, Oktáva

© design 2007 Úvodní stránka