vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Maturitní Praha 

Dne 27. 9. 2012 se žáci 4. ročníků sešli, aby si společně připomněli krásy našeho hlavního města, jen dnes trochu jinak – v angličtině.

Hned ráno nám počasí nepřálo a na Pražský hrad jsme dorazili za pořádného deště. Po prohlídce chrámu sv. Víta se na nás ale usmálo sluníčko a Nerudovou ulicí jsme již scházeli bez deštníků. Prohlédli jsme si Dům u dvou slunců a zastavili jsme se na Malostranském náměstí a pokračovali až na známý Charles Bridge. Společně s Mgr. Fialovou a Mgr. Prunerovou jsme si osvěžili paměť v dějepisu a připomněli si známé architekty a výtvarníky. Poté jsme se vydali dál Královskou cestou a na Staroměstské náměstí jsme dorazili přesně včas, abychom si prohlédli apoštoly a hrající orloj.

Protože všem už vyhládlo, byl čas na krátkou pauzu. Po obědě jsme se sešli „u koně“ a náš výlet byl u konce. Nastal čas jet domů.

Vzhledem k tomu, že Praha je jedním z maturitních témat, není lepší způsob, jak se něco naučit, než to vidět na vlastní oči.

Petra Vaňková, oktáva

© design 2007 Úvodní stránka