vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Maturitní Praha 

Dne 27. 9. 2012 se žáci 4. ročníků sešli, aby si společně připomněli krásy našeho hlavního města, jen dnes trochu jinak – v angličtině.

Hned ráno nám počasí nepřálo a na Pražský hrad jsme dorazili za pořádného deště. Po prohlídce chrámu sv. Víta se na nás ale usmálo sluníčko a Nerudovou ulicí jsme již scházeli bez deštníků. Prohlédli jsme si Dům u dvou slunců a zastavili jsme se na Malostranském náměstí a pokračovali až na známý Charles Bridge. Společně s Mgr. Fialovou a Mgr. Prunerovou jsme si osvěžili paměť v dějepisu a připomněli si známé architekty a výtvarníky. Poté jsme se vydali dál Královskou cestou a na Staroměstské náměstí jsme dorazili přesně včas, abychom si prohlédli apoštoly a hrající orloj.

Protože všem už vyhládlo, byl čas na krátkou pauzu. Po obědě jsme se sešli „u koně“ a náš výlet byl u konce. Nastal čas jet domů.

Vzhledem k tomu, že Praha je jedním z maturitních témat, není lepší způsob, jak se něco naučit, než to vidět na vlastní oči.

Petra Vaňková, oktáva

© design 2007 Úvodní stránka